BMI

Kalkulator BMI

Kontroluj ciężar ciała, nie dopuść do otyłości lub nadwagi.

Przekonaj się czy waga Twojego ciała jest prawidłowa.

Nadmiar kilogramów nie służy zdrowiu ani dobremu samopoczuciu. Nadwaga to sygnał, że dostarczamy organizmowi więcej kalorii, niż jest on w stanie spalić. Co gorsze, nadwaga sprzyja nadciśnieniu, wysokiemu poziomowi cholesterolu we krwi i cukrzycy, co w bezpośredni sposób zagraża zdrowiu naszego serca, ale także sprzyja problemom ze stawami i tworzeniu się kamieni żółciowych.


Co to jest BMI?
Body Mass Index (BMI), czyli Indeks Masy Ciała - oddaje relację pomiędzy masą ciała a wzrostem.
BMI obliczamy według wzoru: BMI = waga ciała (kg) / wzrost (m2)


Twój wzrost w cm: 

Twoja waga w kg:  

Wygłodzenie
Wychudzenie
Niedowaga
Wartość prawidłowa
Nadwaga
I stopień otyłości
II stopień otyłości
Otyłość skrajna

Twoje BMI to:

Wygłodzenie (mniej niż 16)Jeśli to wynik diety odchudzającej, to pora jej zaniechać. Jeśli to brak apetytu - pomyśl o regularnych ćwiczeniach fizycznych, czy choćby spacerach. Staraj się zrelaksować i koniecznie zadbaj, aby Twoja dieta zawierała wszystkie niezbędne substancje odżywcze. Twoje życie jest zagrożone!

Twoje BMI to:

Wychudzenie (16 - 16,99)Jeśli to wynik diety odchudzającej, to pora jej zaniechać. Jeśli to brak apetytu - pomyśl o regularnych ćwiczeniach fizycznych, czy choćby spacerach. Staraj się zrelaksować i koniecznie zadbaj, aby Twoja dieta zawierała wszystkie niezbędne substancje odżywcze.

Twoje BMI to:

Niedowaga (17 - 18,49)Jeśli to wynik diety odchudzającej, to pora jej zaniechać. Jeśli to brak apetytu - pomyśl o regularnych ćwiczeniach fizycznych, czy choćby spacerach. Staraj się zrelaksować i koniecznie zadbaj, aby Twoja dieta zawierała wszystkie niezbędne substancje odżywcze.

Twoje BMI to:

Wartość prawidłowa (18,5 - 24,99)Twoja waga jest optymalna ze zdrowotnego punktu widzenia. Możesz sobie pogratulować! Idealne proporcje sylwetki oddaje BMI wynoszący 21. Jeśli Twój wynik jest wyższy - odpowiedni zestaw ćwiczeń bardzo szybko doprowadzi Twoją sylwetkę do ideału.

Twoje BMI to:

Nadwaga (25 - 29,99)Taki wynik potraktuj jako sygnał ostrzegawczy, niezależnie od tego co myślisz o panujących kanonach urody. Nadmierna waga ciała jest wyzwaniem dla zdrowia Twojego serca - dlatego jedz mniej, staraj się inaczej komponować swoje posiłki, tak żeby wyeliminować z nich wysokokaloryczne i wysokotłuszczowe produkty. I koniecznie - więcej ruchu!!!

Twoje BMI to:

I stopień otyłości (30 - 34,99)To już nie kwestia estetyki, ale poważne zagrożenie dla zdrowia. Otyłość sprzyja występowaniu wielu, tzw. chorób cywilizacyjnych, np. cukrzycy i chorób układu sercowo-naczyniowego. Ale to nie powód do załamywania rąk - zmień dietę na zdecydowanie niskokaloryczną i spróbuj więcej się ruszać, pamiętając jednak, że ćwiczenia fizyczne musisz dopasować do swoich możliwości.

Twoje BMI to:

II stopień otyłości (35 - 39,99)Taki wynik potraktuj jako sygnał ostrzegawczy, niezależnie od tego co myślisz o panujących kanonach urody. Nadmierna waga ciała jest wyzwaniem dla zdrowia Twojego serca - dlatego jedz mniej, staraj się inaczej komponować swoje posiłki, tak żeby wyeliminować z nich wysokokaloryczne i wysokotłuszczowe produkty. I koniecznie - więcej ruchu!!!

Twoje BMI to:

Otyłość skrajna (powyżej 40)To już nie kwestia estetyki, ale poważne zagrożenie dla zdrowia. Otyłość sprzyja występowaniu wielu, tzw. chorób cywilizacyjnych, np. cukrzycy i chorób układu sercowo-naczyniowego. Ale to nie powód do załamywania rąk - zmień dietę na zdecydowanie niskokaloryczną i spróbuj więcej się ruszać, pamiętając jednak, że ćwiczenia fizyczne musisz dopasować do swoich możliwości. Twoje życie jest zagrożone!

Wprowadź poprawne dane.Realizacja serwisu współfinansowana ze srodków Unii Europejskiej Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020 w ramach projektu "Rozwój systemu e-usług w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie"